Ewa Wankiewicz – absolwentka Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie, Filia w Białymstoku, w klasie profesora Jana Kadłubiskiego, gdzie ukończyła studia podyplomowe w zakresie gry na fortepianie.

Od 2008 r. jest wykładowcą w Instytucie Muzyki na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. Od 2002 r. pracuje w Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia w Olsztynie jako nauczyciel fortepianu i akompaniator.

Swoje umiejętności doskonaliła biorąc udział w licznych kursach mistrzowskich i seminariach pianistycznych prowadzonych przez, między innymi, prof. A. Jasińskiego, prof. A. Wodnickiego, prof. K Popową-Zydroń, prof. W Malickiego, prof. R. Kvapila, prof. A. Tatarskiego, prof. M. Catanię i wielu innych wybitnych pianistów. Współpracuje z Filharmonią Warmińsko-Mazurską. Jako solistka i kameralistka aktywnie uczestniczy w życiu muzycznym miasta i regionu.