Dorota Obijalska – muzyk i nauczyciel gry na skrzypcach. Absolwentka Akademii Muzycznej w Gdańsku.Od 1981 do 2004r.pracowała jako skrzypaczka w Filharmonii Olsztyńskiej/obecnie Filharmonia Warmińsko-Mazurska. Jednocześnie od 1981 r. jest nauczycielem gry na skrzypcach w Państwowej Szkole Muzycznej I i II st. w Olsztynie. Od wielu lat Pani Dorota Obijalska bardzo aktywnie uczestniczy w życiu muzycznym Olsztyna i całego regionu. Wielokrotnie występowała zarówno jako solistka jak i kameralistka w koncertach organizowanych przez Filharmonię Olsztyńską (między innymi w koncertach poświęconych muzyce Antonio Vivaldiego). Od 10 lat jest członkiem kwartetu CON FLAUTO,który koncertuje na terenie Warmii i Mazur.Jest współautorką znanego w Polsce zbioru utworów na skrzypce i fortepian „Skrzypiące nutki”, wydanego w 2001 r. przez PWM Kraków.

Pani Dorota Obijalska często prowadzi warsztaty dla nauczycieli klas skrzypiec. Odbyły się one m.in. w Zamościu, Skierniewicach, Pabianicach, Augustowie, Sieradzu, Ostrołęce oraz w Łańcucie w ramach Międzynarodowych Kursów Mistrzowskich.Od kilku lat prowadzi też co roku kurs dla uczniów klas skrzypiec i zespołów kameralnych „Wakacje z nutkami”organizowany przez olsztyńskie Koło SPAM oraz przeprowadziła liczne warsztaty dla uczniów szkół muzycznych I stopnia.

Wielokrotnie była członkiem jury różnych konkursów skrzypcowych, m.in.w Gdańsku Orunii, Grudziądzu, Mławie, Sieradzu, Kętrzynie. Brała także udział w pracach jury Przesłuchań Klas Skrzypiec w Elblągu i Białymstoku.

Uczniowie Pani Doroty Obijalskiej wielokrotnie zajmowali czołowe miejsca w konkursach i przesłuchaniach uczniów szkół muzycznych, m. in. Ogólnopolski Konkurs Zespołów Kameralnych im. G. Bacewicz w łodzi(I nagroda), Przesłuchania Uczniów Klas Skrzypiec w Olsztynie (II nagroda), Ogólnopolski Konkurs im. T. Wrońskiego w Tomaszowie Mazowieckim (wyróżnienie), Ogólnopolski Konkurs Duetów Smyczkowych w Kętrzynie(I,II,III nagroda), Ogólnopolski Konkurs im. O. Riedinga w Warszawie (II + wyróżnienia) oraz są laureatami w wielu konkursach regionalnych. Jest ona także nauczycielem „Metody Suzuki” I,II i IIIst.Ponadto jest założycielem i dyrygentem Olsztyńskiej Grupy Smyczkowej „ABSOLWENT” działającej przy Stowarzyszeniu Społeczno-Kulturalnym „Pojezierze” oraz członkiem SPAM-u.Jej uczniowie biorą udział w bardzo wielu koncertach organizowanych dla publiczności olsztyńskiej i nie tylko.Za swoją działalność artystyczną i pedagogiczną otrzymała w 2006r. odznakę „Zasłużony dla Kultury Polskiej” oraz Medal Jubileuszowy z okazji 50-lecia SSK „Pojezierze” – za zasługi w upowszechnianiu kultury na Warmii i Mazurach.