Daniel Dramowicz – muzyk – organista. Absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie (dyplom z wyróżnieniem w klasie prof. Jana Jargonia) i studiów podyplomowych Akademii Muzycznej w Łodzi (zarządzanie szkołami artystycznymi). Od 1965 roku związany z Państwową Szkoła Muzyczną I i II stopnia w Olsztynie. Najpierw jako uczeń – w PSM I st. uczył się gry na fortepianie, w PSM II na organach – był laureatem I miejsca Ogólnopolskich Przesłuchaniach Uczniów Klas Organów Szkół Muzycznych II stopnia, po powrocie ze studiów uczył harmonii i gry na organach, pełnił funkcję kierownika sekcji teoretycznej, kierownika sekcji instrumentów klawiszowych, dyrektora szkoły.

Przez 25 lat prowadził działalność koncertową jako solista i kameralista (koncerty w Polsce, Niemczech, Francji, Belgii, Holandii i Rosji, audycje w TVP I i TVN), współpracując z Orkiestrą Warmińsko-Mazurskiej Filharmonii i olsztyńskimi chórami, a także koncertując w duecie organowym z żoną Anną. Za działalność koncertową i popularyzatorską wyróżniony odznaką „Zasłużony dla Kultury Polskiej”

Od 2003 roku wizytator Centrum Edukacji Artystycznej (region północno-wschodni). Od 2008 roku współpracuje również z Centrum Edukacji Nauczycieli Szkół Artystycznych w Warszawie. Jako nauczyciel i konsultant CENSA prowadzi szkolenia z nadzoru pedagogicznego, z planowania pracy dydaktycznej, z zarządzania czasem w szkole artystycznej, warsztaty dla kierowników sekcji i kursy dla kandydatów na ekspertów komisji ds. awansu zawodowego.