Ewa Alchimowicz-Wójcik w 2002 r. ukończyła z wyróżnieniem Akademię Muzyczną w Bydgoszczy na wydziale wokalno-aktorskim w klasie śpiewu solowego prof. Brygidy Skiby.

W latach 2000- 2001 otrzymała stypendium Ministra Kultury i Sztuki. W 2002 roku otrzymała stypendium Marszałka Województwa Kujawsko- Pomorskiego.

W czasie studiów brała udział w licznych koncertach: kameralnych, symfonicznych, spektaklach operowych (realizacja partii Hrabiny w „Weselu Figara” W. A. Mozarta, partii Paminy w „Czarodziejskim flecie” W. A. Mozarta) i operetkowych (partia Rozalindy w „Zemście nietoperza” J. Straussa) W 2002 roku wystąpiła w Filharmonii Pomorskiej pod dyr. Z. Rycherta w partii solowej sopranu wykonując „Requiem” W.A.Mozarta.

Od 1999 roku bierze udział w licznych mistrzowskich kursach prowadzonych przez wybitnych śpiewaków m.in. Marię Fołtyn, Ryszarda Karczykowskiego, Helenę Łazarską, Fedorę Barbieri, Jadwigę Rappe, R. Werlińskiego, B. Makala, Jadwigę Rappe czy Bożenę Betley.

Po studiach kontynuuje działalność artystyczną, uczestniczy w różnych przedsięwzięciach muzycznych m. in.: w koncertach kameralnych i symfonicznych. Występuje w wielu ośrodkach muzycznych w Polsce z recitalami muzyki kameralnej oraz realizuje dzieła oratoryjno-kantatowe z towarzyszeniem orkiestr symfonicznych i kameralnych.

Od kilku lat współpracuje z Filharmonią Warmińsko – Mazurską im. F. Nowowiejskiego w Olsztynie. Ma w repertuarze wiele pieśni zarówno polskich kompozytorów jak i obcych, liczne arie operowe, operetkowe czy musicalowe, w tym prawykonania .

Posiada w dorobku płyty CD w tym prawykonanie („25 Polskich pieśni ludowych z Warmji” Op.28 nr 1 – F. Nowowiejskiego) oraz nagrania dla TVO, TVP 3 oraz Radia Olsztyn z muzyką klasyczną i rozrywkową. Jest członkiem Stowarzyszenia Polskich Artystów Muzyków oraz Polskiego Stowarzyszenia Pedagogów Śpiewu. Ponadto, Ewa Alchimowicz – Wójcik pracuje jako pedagog śpiewu i emisji głosu w Państwowej Szkole Muzycznej I i II st. w Olsztynie i Policealnym Studium Aktorskim im. A. Sewruka w Olsztynie.

www.alchimowicz-wojcik.pl